Tworząc spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością jednym z kluczowych aspektów jest ograniczenie dostępu do niej osobom, których pozostali wspólnicy nie zgodziliby się do niej przyjąć. W konsekwencji, tworzone są zapisy regulujące obrót udziałami. Co się jednak stanie, gdy przewidziana w spółce procedura zostanie naruszona?
SkomentujPrzy tworzeniu lub dokonywaniu zmian w treści umowy spółki, oprócz zagadnienia sukcesji, najczęściej dyskutujemy z klientami o ograniczeniach w rozporządzaniu udziałami w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.
SkomentujPrzedsiębiorcy coraz częściej zaczynają zadawać sobie pytanie w jakiej formie najlepiej rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej lub czy wybrana przez nich forma prowadzenia działalności jest nadal optymalna dla ich potrzeb?
SkomentujProblematyka związana z sukcesją coraz częściej staje się podstawowym aspektem w organizacji spółek, w tym spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Możliwości w zakresie uregulowania dziedziczenia udziałów są w zasadzie nieograniczone.
SkomentujNastał czas odbywania zwyczajnych zgromadzeń wspólników oraz zwyczajnych walnych zgromadzeń. Obligatoryjnym elementem porządku obrad jest podejmowanie uchwał w przedmiocie udzielenia absolutoriów członkom organów spółek. W toku tej procedury dochodzi jednak do poważnych uchybień.
SkomentujW polskiej ustawie przyjęto, że piastunem funkcji w organach spółki lub likwidatorem może być zasadniczo każdy. Do ustawy kodeks spółek handlowych wprowadzono jedynie wyjątki od tej zasady.
SkomentujJednym z najczęstszych problemów praktycznych, oprócz zakładania spółek i dokonywania zmian w ich funkcjonowaniu, jest odpowiedzialność członków zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością za zobowiązania spółki. Wbrew pozorom, przy prawidłowym prowadzeniu procesu, możliwe jest uwolnienie się od odpowiedzialności przez członków zarządu. W tym celu, niezbędne jest wykazanie przez członka zarządu jednej z przesłanek wymienionych w art. 299 § 2 ksh.
SkomentujW swojej praktyce często spotykam się ze skutkami nieprawidłowego składania oświadczenia o rezygnacji przez członka zarządu spółki. Konsekwencją takiego uchybienia jest brak osiągnięcia rezultatu w postaci zaprzestania zasiadania w zarządzie spółki. Jego rezultatem mogą być zarówno kłopoty wizerunkowe, jak i prawne.
SkomentujKancelaria Adwokacka
Adwokat Piotr Janczarek
ul. Kościuszki 7
85-079 Bydgoszcz
tel. +48 606 693 719
e-mail: adwokat@janczarek.pl
Celem umówienia spotkania prosimy o wcześniejszy kontakt.
Wierzymy, że nasz profesjonalizm jest gwarancją satysfakcji naszych Klientów. Dlatego do spraw wszystkich Klientów podchodzimy indywidualnie mając świadomość, że tylko taki sposób świadczenia usług prawnych gwarantuje w pełni realizację stawianych przed nami celów.