menu

Blog

  • Autor
  • Piotr Janczarek
07
listopad
2020
10:26

Stało się to co zapowiadano od 2013 r. Sejm przegłosował zmiany w zakresie opodatkowania dochodu wypracowanego przez spółki. Od 2021 r. spółka komandytowa najpierw zapłaci CIT, a następnie jej wspólnicy zapłacą PIT od dochodu z tytułu zysku przypadającego na ich rzecz. Czy można zneutralizować lub uniknąć skutków wprowadzanych zmian? Uważam, że tak!

Skomentuj

26
listopad
2019
22:00

Tworząc spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością jednym z kluczowych aspektów jest ograniczenie dostępu do niej osobom, których pozostali wspólnicy nie zgodziliby się do niej przyjąć. W konsekwencji, tworzone są zapisy regulujące obrót udziałami. Co się jednak stanie, gdy przewidziana w spółce procedura zostanie naruszona?

Skomentuj

30
wrzesień
2019
14:10

Przy tworzeniu lub dokonywaniu zmian w treści umowy spółki, oprócz zagadnienia sukcesji, najczęściej dyskutujemy z klientami o ograniczeniach w rozporządzaniu udziałami w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.

Skomentuj

28
marzec
2018
14:58

Przedsiębiorcy coraz częściej zaczynają zadawać sobie pytanie w jakiej formie najlepiej rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej lub czy wybrana przez nich forma prowadzenia działalności jest nadal optymalna dla ich potrzeb?

Skomentuj

31
październik
2017
15:50

Problematyka związana z sukcesją coraz częściej staje się podstawowym aspektem w organizacji spółek, w tym spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Możliwości w zakresie uregulowania dziedziczenia udziałów są w zasadzie nieograniczone.

Skomentuj

26
czerwiec
2017
20:37

Nastał czas odbywania zwyczajnych zgromadzeń wspólników oraz zwyczajnych walnych zgromadzeń. Obligatoryjnym elementem porządku obrad jest podejmowanie uchwał w przedmiocie udzielenia absolutoriów członkom organów spółek. W toku tej procedury dochodzi jednak do poważnych uchybień.

Skomentuj

23
styczeń
2017
20:04

W polskiej ustawie przyjęto, że piastunem funkcji w organach spółki lub likwidatorem może być zasadniczo każdy. Do ustawy kodeks spółek handlowych wprowadzono jedynie wyjątki od tej zasady.

Skomentuj

10
grudzień
2016
19:47

Jednym z najczęstszych problemów praktycznych, oprócz zakładania spółek i dokonywania zmian w ich funkcjonowaniu, jest odpowiedzialność członków zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością za zobowiązania spółki. Wbrew pozorom, przy prawidłowym prowadzeniu procesu, możliwe jest uwolnienie się od odpowiedzialności przez członków zarządu. W tym celu, niezbędne jest wykazanie przez członka zarządu jednej z przesłanek wymienionych w art. 299 § 2 ksh.

Skomentuj

Wyszukaj na blogu

Kontakt

Kancelaria Adwokacka
Adwokat Piotr Janczarek

ul. Paderewskiego 12/2
85-075 Bydgoszcz

ul. Długa 16
00-238 Warszawa

tel. +48 606 693 719

e-mail: adwokat@janczarek.pl

Celem umówienia spotkania prosimy o wcześniejszy kontakt.

Dlaczego my?

Wierzymy, że nasz profesjonalizm jest gwarancją satysfakcji naszych Klientów. Dlatego do spraw wszystkich Klientów podchodzimy indywidualnie mając świadomość, że tylko taki sposób świadczenia usług prawnych gwarantuje w pełni realizację stawianych przed nami celów.

Projekt i wykonanie Fastlan.pl

Formularz kontaktowy


UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej… Zrozumiałem